Doplňkové aktivity

Výuka studentů pro nás nekončí hranicemi předmětů a výukových hodin. Abychom propojení teorie s praxí přinášeli co nejvíc reálně, musíme studentům dát dostatečný prostor k získání praktických zkušeností, zpětné vazby od odborníků z praxe a společným diskuzím v rozsahu, na který v mezích tradiční výuky obvykle není potřebný prostor. Proto organizujeme celou řadu doplňkových aktivit, které tyto příležitosti studentům nabízí.

Typy aktivit

Workshopy a přednášky

Prezentace projektu zkušeným odborníkům, konzultace a analýza požadavků, návrh a obhajoba inovativního řešení, design aplikací...ale také coaching, management a rozvoj vlastních dovedností. Právě získání takových zkušeností přibližuje studenty reálnému světu. Proto ve spolupráci s našimi partnery pořádáme celou řadu workshopů a přednášek, které nám toho umožňují dosáhnout.

Besedy

Sdílení zážitků a zkušeností prostřednictvím diskuzí je jednou z nejlepších cest k osobnímu obohacení a rozvoji. V rámci našich projektů, ve výuce i výzkumu přicházíme do kontaktu se zajímavými partnery, studenty a osobnostmi, které se snažíme zapojit do našich vzájemných diskusí. Aktivně hledáme oblasti, kde se potkáváme a vzájemně doplňujeme, abychom se společně setkali nad zajímavými tématy a předali si cenné zkušenosti.

Exkurze

Jak vypadá svět IT v praxi? Jsou to jen hezké kanceláře, nebo se za tím skrývá něco víc? Velká nebo malá firma, každá musí mít dobře nastavené fungování a procesy. Naučili jsme se, že osobní zkušenost vydá i za tisíc slov, a proto rádi se studenty vykračujeme ven z akademického prostředí nahlédnout pod pokličku toho, jak to ve skutečnosti chodí.

Plánované akce

ADD - analyze, design, develop!

Kurz ADD - Analyze, design, develop!

  • 12. 9. 2018 - 18. 9. 2018
  • FEL ČVUT

Vyzkoušejte si na prázdninovém kurzu Centra znalostního managementu FEL ČVUT, jak skutečně probíhá vývoj softwarového produktu. Staňte se na týden analytikem nebo vývojářem a vytvořte reálný produkt, který obstojí jak u zákazníka ze světa byznysu, tak u cílových uživatelů.

Přihlásit se

Předchozí akce

2018

Workshop o semestrálním projektu a bakalářské práci

Bakalářská práce je zásadním krokem ke zdárnému ukončení studia. Jen málo studentů ale na začátku ví, jak se tomuto nelehkému úkolu postavit. Toho jsme si v CZM vědomi - připravili jsme proto v květnu workshop, kde jsme shrnuli nejen základní fakta, která se pojí se semestrálním projektem a bakalářskou prací, ale také zkušenosti a best-practices, které jsme posbírali za dobu, co vedeme bakalářské i diplomové práce.

2018

Workshop s CRM pro neziskovky - Salesforce

Společně se spolkem CRM pro neziskovky a jejím zakladatelem Alešem Jeníkem jsme studentům v březnu zprostředkovali možnost si "osahat" CRM systém Salesforce. Workshop doplňoval naše předměty o informačních systémech a byl reakcí na občasné si postesknutí studentů, že si během výuky na žádný reálný systém nemohli "sáhnout". Rozšířili jsme podporu služeb studentům o možnost reálně si zkusit něco z toho, co se učí, a zamyslet se nad tím, zda třeba toto není to, co by je bavilo v praxi dělat.

2017

Letní kurz ADD: Analyze, design, develop! 2017

Účastníci kurzu Analyze, design, develop

Od 11. 9. do 15. 9. 2017 probíhal první ročník kurzu ADD - analyze, design, develop!. Studenti se v kurzu mohli stát na pět dní buď IT analytiky, anebo vývojáři pro platformu BPM IBM, a vyzkoušet si tak vývoj softwarového produktu od A až po Z. V programu nechyběla teorie, ani praktické workshopy od odborníků z praxe.

Web události FB událost Videa z akce

2017

Workshop: semestrální projekt a závěrečná práce - jak na to?

Květen 2017 jsme v CZM zahájili workshopem, který si kladl za cíl přiblížit studentům, jak probíhá práce na semestrálním projektu a bakalářské práci. Studenti se dozvěděli základní informace, zkušenosti vyučujícího i studenta a získali také přehled o tom, na jakých tématech je možné pracovat v CZM. Nebyla nouze o dotazy a převládala skvělá atmosféra.

Prezentace

2016

Workshop s IBM - Lean Canvas

Jak rozpracovat zajímavý nápad a ověřit si, zda má šanci na úspěch ve světě podnikání? Učili jsme se jak na to se specialistou na metodu Lean Canvas ze společnosti IBM.

2015

Design studio s Komerční bankou

Design studio je moderní a zajímavá metoda na týmovou spolupráci a kolektivní řešení kreativního problému. Společně s odborníky z Komerční Banky jsme si vyzkoušeli, jak navrhnout chytrou mobilní aplikaci a naučili se správně prezentovat své řešení.

Jak se připravit na pohovor?

Výběru vhodných kandidátů na zadanou pozici má ne nadarmo svá pravidla a jasné dané procesy, které mají v lidech odhalit skrytý potenciál. Není ale nic horšího, než ho sám vědomě skrývat. S odborníky z Komerční Banky jsme se naučili, co je důležité a čemu při ucházení se o zaměstnání věnovat pozornost.

2014

Konzultační dovednosti s Telefonica O2

Zeptat se lidí na to, co potřebují, abychom jim mohli pomoci, je na první pohled jednoduchý úkol. Je tomu opravdu tak? Co když zákazník vlastně neví, co chce, a naší odbornosti vůbec nerozumí? Co když má zákazník ostré lokty? Jak s ním správně jednat a na co si dát pozor? Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jaké je dělat skutečného IT konzultanta.

2012

Studovat nebo pracovat?

Je lepší studovat, nebo pracovat? Jakou hodnotu má dnes vysokoškolské vzdělání? A vyplatí se pracovat při studiu? Sešli jsme se se studenty a stážisty CZM, abychom se podělili o své zkušenosti.

Kam na magistra

Kde pokračovat ve studiu? Jaké to je na jiných fakultách, univerzitách? A má to vůbec smysl? Pozvali jsme si zástupce z jednotlivých fakult, programů a univerzit a zeptali se jich na jejich zkušenosti.

Máte nápad na zajímavou akci?

V Centru znalostního managementu vždy rádi podporujeme zajímavé nápady studentů. Pokud máte nápad a rádi byste s naší podporou či třeba i ve spolupráci s našimi partnery něco uspořádali, neváhejte se na nás obrátit.

Kontakt

Některé služby tohoto webu využívají kvůli zjišťování návštěvnosti soubory cookie. Pokud Vám to vadí, můžete to odmítnout.

Top