Prázdninový kurz Centra znalostního managementu FEL ČVUT

ADD - analyze, design, develop!

5 dní. Pět fází vývoje projektu. Projděte je všechny a vyzkoušejte, jak skutečně probíhá vývoj aplikace od tvorby zadání až po akceptaci a předání.

Co vás čeká?

  • Během pěti dnů se seznámíte se všemi etapami vývoje IT produktu: na praktickém příkladu si vyzkoušíte analýzu, návrh, implementaci, testování i akceptaci finálního produktu.
  • Zvolíte si cestu, která vás baví – můžete se na týden stát analytikem nebo vývojářem.
  • Naučíte se, jak komunikovat se zadavatelem ze světa byznysu.
  • Navrhnete řešení praktického problému.
  • Pochopíte, jak fungují jednotlivé role v týmu, jaké problémy řeší a jak probíhá jejich spolupráce.
  • Osvojíte si novou technologii.
  • Absolvujete přednášky a workshopy od odborníků z průmyslu.
  • Vzděláváním a prací to nekončí. Najdeme si čas třeba i na bowling a další aktivity.

V týmu má každý svoje místo.

Projekt je vždy týmová spolupráce a každý z členů týmu do něj přináší jiný pohled a schopnosti. Tak tomu bude i na našem kurzu. Vynikejte v tom, co vás baví - vyberte si roli analytika, nebo vývojáře! Program akce bude pro každou z rolí "ušitý na míru".

Analytik

Dáte projektu duši a dohlédnete na jeho realizaci.

Kvalitu IT produktu neurčuje pouze efektivita použitých algoritmů a čistota kódu. Pokud aplikace nesplňuje požadavky zákazníků a nereaguje na potřeby uživatelů, úsilí programátorů může přijít vniveč. Naučte se jako IT analytik komunikovat se zákazníky, navrhovat užitečné funkcionality, dohlížet na vývoj a následně odprezentovat výsledek tak, aby si ho zákazník zamiloval.

Vývojář

Osvojíte si technologii a dodáte funkční řešení.

Vžijte se do role Java EE vývojáře a ovládněte žádanou technologii. Přijměte výzvu dodat reálné řešení podle požadavků businessu - během jednoho týdne si projdete úvodním školením, návrhem a implementací, prací v týmu a přípravou hotového produktu k nasazení.

Předpokládá se znalost jazyka Java (SE).

Harmonogram

Účastníky čeká nabitý program po celých pět dní. Ve dvou tracích zvládneme vyzkoušet si analýzu, návrh, implementaci, testování i akceptaci produktu. Nebude to procházka růžovým sadem, ale právě taková je praxe. Věříme, že výstupy budou stát za to!

Osobnosti

Po celý týden se budete setkávat se stážisty a vyučujícími, kteří vám budou předávat znalosti z různých oblastí. Postupně vám představíme každého z nich - máte se na co těšit!

Ing. Lukáš Zoubek

Ing. Lukáš Zoubek

Lukáš, mentor analytického tracku, účastníky z řad analytiků provede celým projektem: od zadání, dokumentace, řešení rizik, přes komunikaci v týmu, až po finální prezentaci zákazníkovi.

Bc. Jan Zídek

Bc. Jan Zídek

Honza se chopí vedení a mentoringu programátorského tracku. Jeho týdenním úkolem bude předat dál co nejvíce znalostí a naučit, jak si poradit s Javou EE.

Bc. Aleš Górecki

Bc. Aleš Górecki

Když máme zadání či nějaký požadavek od zákazníka, přichází na řadu plánování. Jak vše naplánovat, aby projekt skončil úspěchem a ne nezdarem? K tomu vám něco poví Aleš, který představí procesní řízení.

Bc. Lukáš Doležal

Bc. Lukáš Doležal

Jak už to bývá, za každým produktem je i nějaký zákazník, který přesně ví, co chce. Nebo neví? Úkolem pro analytiky bude v našem kurzu právě tohle zajistit a udělat co nejvíc pro t, aby právě jejich produkt byl pro Lukáše must-have.

Dominik Kouba

Dominik Kouba

Entity, diagramy, use-cases, wireframy... právě tahle magická slůvka a jejich použití v praxi ovládá Dominik. Ten účastníky ADDu naučí, jak modelovat systémy.

Bc. Dominika Palivcová

Bc. Dominika Palivcová

Jak postupovat, aby si výsledný produkt zamilovali i jeho uživatelé, tak i zákazník? O tom a také o grafickém designu bude řeč s Dominikou.

Ing. Pavel Náplava, Ph.D.

Ing. Pavel Náplava, Ph.D.

Po úspěšném týdenním snažení máte v ruce dokončený projekt. Co ale teď? Jak ho nejlépe podat zákazníkovi, který třeba ani nezná potřebnou terminologii? O tom a ještě více o prezentacích vám poví Pavel Náplava.

Víme, jak na to.

Navazujeme na první ročník kurzu ADD, který se konal v minulém roce. Podívejte se na náš Facebook nebo YouTube, jak se akce účastníkům libila.

Využijte prázdniny naplno

Načerpejte zkušenosti a vědomosti, seznamte se, obohaťte svůj životopis...zkrátka - pojďte na ADD! Počet míst na kurzu je omezen.

Přihlásit se

Chcete být v obraze? Pošlete nám svůj e-mail, anebo sledujte náš Facebook, kde také rádi zodpovíme vaše dotazy!

Některé služby tohoto webu využívají kvůli zjišťování návštěvnosti soubory cookie. Pokud Vám to vadí, můžete to odmítnout.

Top