Stáže

Získej zkušenosti ještě při studiu! Nabízíme výběrovou stáž pro dobré studenty, kteří se nebojí výzev. Nabízené pozice pokrývají všechny aspekty vývoje aplikací - analýza, vývoj, testování, UX a UI - takže si určitě najdeš to svoje.

Nastartuj svou kariéru ještě na škole! Staň se součástí CZM!

Volné stážové pozice

PHP developer

Každé zadání vyžaduje precizní implementaci.

Jako vývojář/ka už nemusíš se zákazníkem diskutovat každou funkci - od toho jsou tu analytici, teď jde o dobrý kód. Vezmi do svých rukou hotové zadání a najdi nejefektivnější řešení pro každý požadavek. Podílej se na aplíkacích jako je Moodle a pomož nám s jeho zdokonalováním. A co jako PHP vývojář potřebuješ?

 • Základní znalost PHP, HTML, CSS a Javascriptu.
 • Základy práce s databázemi. Už jsi někdy slyšel o SQL? Super, to ti bude pro začátek úplně stačit.
 • Motivaci k seberozvoji. Předáme ti naše znalosti a na tobě je s nimi aktivně pracovat a mít chuť učit se nové věci.

Grafik a UI designér

Protože na vzhledu záleží.

Hledáme kreativní duši, která je ve vizuálu jako doma a umí zkrotit pixely i křivky. Tvé pole působnosti bude široké - budeš se podílet na vizuální identitě FEL, jeho pracovišť a aplikací, a samozřejmě našeho centra. Tvá základní výbava by měla být:

 • Hlava plná nápadů. Vyznáš se v trendech a umíš je vhodně aplikovat do krásných grafických řešení.
 • Zkušenosti s grafickým designem. Víš, jak připravit plakát, jak navrhnout logo nebo ilustraci a není ti cizí Adobe Suite (PS, AI).
 • Zkušenosti s návrhem UI. Pokud jsi už někdy navrhoval/a aplikaci, je to plus.
 • Pečlivost a komunikativnost. Máš smysl pro detail, ctíš deadline a víš, jak komunikovat se zákazníkem.

Ostatní stážové pozice

Analytik

Fungující aplikace se neobejde bez pečlivé analýzy.

Na pozici analytika tě nečeká nekonečné sezení nad chybou v kódu. Jako analytik uplatníš své komunikační schopnosti při komunikaci se zákazníkem, a na základě jeho požadavků pak navrhneš řešení. Cíl je jasný: produkt si musí zamilovat jak zadavatel, tak uživatelé. Co na takovou pozici potřebuješ?

 • Kritické myšlení. Co klient potřebuje? A proč to vlastně potřebuje? Práce analytika je hodně o umění pokládat správné otázky.
 • Pečlivost. Vývojáři i zákazník ocení do detailů promyšlé zadání. Protože čím později se přijde na chybu, tím víc práce dá ji opravit.
 • Komunikativnost a motivace se neustále zlepšovat.

Java developer

Každé zadání vyžaduje precizní implementaci.

Jako Javista u nás můžeš vyvíjet webové aplikace jako třeba FELSight, nebo pracovat na jejich integraci s dalšími systémy (např. KOSapi). A co budeš potřebovat?

 • Znalost algoritmizace.
 • Základní znalost jazyků Java, JavaScript a SQL.
 • Motivaci k seberozvoji. Předáme ti naše znalosti a na tobě je s nimi aktivně pracovat a mít chuť učit se nové věci.

Tester

Podceňovat testování se nevyplácí.

Pozice testera vyžaduje trochu od každého - budeš číst analýzy, kódit testy a hledat chyby ve funkcích i vzhledu aplikací. To vše pak vykomunikuješ s programátory a můžeš začít znovu. A co že bys měl ovládat?

 • Základní znalost tvorby testovacích scénářů. Vymyslet a vytvořit testovací scénář je hlavní náplní práce testera.
 • Cit pro detail. Protože na maličkostech záleží.
 • Pečlivost. Rozhoduješ, jestli se ke klientovi dostanou bugy nebo kvalitní aplikace.
 • Analytické myšlení.

Junior / expert

Práce by člověka měla bavit. Pomůžeme vám takovou najít.

Ještě nemáš jasno, čemu se chceš v práci věnovat? Nebo naopak už jasně víš, jaké jsou tvoje silné stránky, a hledáš, kde je uplatnit? Napiš. Díky tomu, že jsme přímou součástí FEL, můžeme najít vhodný projekt a pozici přímo tobě na míru - třeba v oblasti IoT, data science a mnoha dalších.

Jak k nám?

Zaujala tě nějaká z pozic? Napiš nám email, ve kterém shrneš:

 • Čím tě stáž zaujala a na jakou pozici se hlásíš
 • Co od stáže očekáváš
 • Jestli a případně jaké máš zkušenosti

Ten pak odešli na emailovou adresu czm@fel.cvut.cz. Pokud máš nějaké další otázky, tak nám neváhej napsat na Facebook nebo na email.

czm@fel.cvut.cz
T2:C2-85

Proč jít k nám na stáž?

Skloubit odbornou praxi se studiem je většinou velmi náročné. Studenti vyžadují velkou flexibilitu jak z pohledu časového vytížení, tak především v rozmanitosti pracovní náplně. Díky tomu, že je naše centrum přímou součástí ČVUT, velmi dobře rozumíme požadavkům a nárokům kladeným na studenty ze strany univerzity. Vzájemnou spolupráci tak dokážeme nastavit k oboustrané spokojenosti, aniž by došlo k narušení studia nebo realizovaných projektů.

Prostředí ČVUT

Jsme součástí Fakulty elektrotechnické na ČVUT a naše pracoviště se nachází přímo v budově FEL v kampusu v Dejvicích.

Časová flexibilita

Studentům poskytujeme maximální možnou volnost v nastavení pracovní doby a místa výkonu práce. Respektujeme změny časové náročnosti studia v průběhu semestru a úspěšné vzdělání stavíme vždy na první místo.

Zkušenosti a osobní rozvoj

Studentům umožňujeme vyzkoušet si širokou paletu projektů a orientovat se především na činnosti, ve kterých se sami cítí nejsilnější.

Perspektiva

Spolupracujeme s IBM a řadou dalších průmyslových partnerů, díky kterým jsme schopni studentům nabídnout zajímavou perspektivu rozvoje i náplň projektů.

Kolektiv studentů

Stážisté CZM jsou téměř výhradně studenti ČVUT a utváří tak přátelský kolektiv, který sdílí mnohem víc než jen práci na projektech.

Finanční ohodnocení

Vážíme si času a energie, které studenti do realizace projektů centra investují, a ohodnocujeme je finanční odměnou ve formě účelového stipendia.

Práce, která tě bude bavit

Fakultní projekty

Spolupodílíme se na rozvoji IT infrastruktury a optimalizaci řízení FEL ČVUT s přesahem do celouniverzitních projektů. Náplň našich projektů nejčastěji zahrnuje analýzy informačních systémů, návrh a vývoj aplikací a mapování a optimalizaci procesů. Studenti se v rámci práce na projektech podílejí na všech jejich částech - od konzultací, přes rešerše a analýzy až po návrh, vývoj a samotné řízení projektů.

Externí projekty

Mimofakultní projekty představují pro většinu stážistů možnou perspektivu jejich osobního rozvoje. Ve spolupráci s rektorátem a našimi externími partnery se zapojují do  rozsáhlých projektů napříč celým ČVUT, v bankovním sektoru, ve státní správě, výzkumných centrech či také v partnerských univerzitách. Na těchto projektech obvykle pracují studenti, kteří již získali základní zkušenosti na interních projektech, a jsou tak připravení na náročné prostředí externích zákazníků.

Zajímají tě konkrétní projekty, do kterých se v rámci stáže v našem centru můžete zapojit? Nahlédněte "pod pokličku" a prolistujte aktuální projekty, na kterých pracujeme.
Aktuální projekty

Reference

Staň se naší součástí

Od vzniku centra v roce 2008 se do stáže zapojilo již více než 90 studentů a mnoho z nich se k nám i po letech vrací sdílet s námi své zkušenosti a zážitky z komerčního světa. A není se čemu divit. Jednou z největších výhod stáže v CZM je bezesporu studentský kolektiv. Můžeme hrdě prohlásit, že v naší open-space kanceláři to žije a nechybí dobrá atmosféra a dobrá kávová kultura (milovníci čaje jsou mezi námi taky).

Jak to u nás vypadá, to zjistíš třeba na našem Instagramu. Nebo se prostě přijď podívat ;-).

Kolektiv
Kolektiv
Kolektiv

Některé služby tohoto webu využívají kvůli zjišťování návštěvnosti soubory cookie. Pokud Vám to vadí, můžete to odmítnout.

Top