Stáže

Získej zkušenosti ještě při studiu! Nabízíme výběrovou stáž pro dobré studenty, kteří se nebojí výzev. Nabízené pozice pokrývají všechny aspekty vývoje aplikací - analýza, vývoj, testování, UX a UI - takže si určitě najdeš to svoje.

Nastartuj svou kariéru ještě na škole! Staň se součástí CZM!

Všechny stážové pozice

Analytik

Fungující aplikace se neobejde bez pečlivé analýzy.

Na pozici analytika tě nečeká nekonečné sezení nad chybou v kódu. Jako analytik uplatníš své komunikační schopnosti při komunikaci se zákazníkem, a na základě jeho požadavků pak navrhneš řešení. Cíl je jasný: produkt si musí zamilovat jak zadavatel, tak uživatelé. Co na takovou pozici potřebuješ?

 • Kritické myšlení. Co klient potřebuje? A proč to vlastně potřebuje? Práce analytika je hodně o umění pokládat správné otázky.
 • Pečlivost. Vývojáři i zákazník ocení do detailů promyšlé zadání. Protože čím později se přijde na chybu, tím víc práce dá ji opravit.
 • Komunikativnost a motivace se neustále zlepšovat.

Java developer

Každé zadání vyžaduje precizní implementaci.

Jako Javista u nás můžeš vyvíjet webové aplikace jako třeba FELSight, nebo pracovat na jejich integraci s dalšími systémy (např. KOSapi). A co budeš potřebovat?

 • Znalost algoritmizace.
 • Základní znalost jazyků Java, JavaScript a SQL.
 • Motivaci k seberozvoji. Předáme ti naše znalosti a na tobě je s nimi aktivně pracovat a mít chuť učit se nové věci.

PHP developer

Každé zadání vyžaduje precizní implementaci.

Jako vývojář/ka už nemusíš se zákazníkem diskutovat každou funkci - od toho jsou tu analytici, teď jde o dobrý kód. Vezmi do svých rukou hotové zadání a najdi nejefektivnější řešení pro každý požadavek. Podílej se na aplíkacích jako je Moodle a pomož nám s jeho zdokonalováním. A co jako PHP vývojář potřebuješ?

 • Základní znalost PHP, HTML, CSS a Javascriptu.
 • Základy práce s databázemi. Už jsi někdy slyšel o SQL? Super, to ti bude pro začátek úplně stačit.
 • Motivaci k seberozvoji. Předáme ti naše znalosti a na tobě je s nimi aktivně pracovat a mít chuť učit se nové věci.

BPM developer

Každé zadání vyžaduje precizní implementaci.

Optimalizace a automatizace podnikových procesů je pro každou úspěšnou společnost klíčová. Staň se BPM developerem v CZM a získej zkušenosti s elektronizací procesů velkých hráčů na trhu. BPM vývojář se neobejde bez následujícího:

 • Znalost algoritmizace.
 • Základy práce s databázemi.
 • Motivaci k seberozvoji. Předáme ti naše znalosti a na tobě je s nimi aktivně pracovat a mít chuť učit se nové věci.

UX/UI designér

Protože na vzhledu záleží.

Hledáme kreativní duši, která je ve vizuálu jako doma a umí zkrotit pixely i křivky. Tvé pole působnosti bude široké - budeš se podílet na vizuální identitě FEL, jeho pracovišť a aplikací, a samozřejmě našeho centra. Tvá základní výbava by měla být:

 • Hlava plná nápadů. Vyznáš se v trendech a umíš je vhodně aplikovat do krásných grafických řešení.
 • Zkušenosti s grafickým designem. Víš, jak připravit plakát, jak navrhnout logo nebo ilustraci a není ti cizí Adobe Suite (PS, AI).
 • Zkušenosti s návrhem UI. Pokud jsi už někdy navrhoval/a aplikaci, je to plus.
 • Pečlivost a komunikativnost. Máš smysl pro detail, ctíš deadline a víš, jak komunikovat se zákazníkem.

Tester

Podceňovat testování se nevyplácí.

Pozice testera vyžaduje trochu od každého - budeš číst analýzy, kódit testy a hledat chyby ve funkcích i vzhledu aplikací. To vše pak vykomunikuješ s programátory a můžeš začít znovu. A co že bys měl ovládat?

 • Základní znalost tvorby testovacích scénářů. Vymyslet a vytvořit testovací scénář je hlavní náplní práce testera.
 • Cit pro detail. Protože na maličkostech záleží.
 • Pečlivost. Rozhoduješ, jestli se ke klientovi dostanou bugy nebo kvalitní aplikace.
 • Analytické myšlení.

Junior / expert

Práce by člověka měla bavit. Pomůžeme vám takovou najít.

Ještě nemáš jasno, čemu se chceš v práci věnovat? Nebo naopak už jasně víš, jaké jsou tvoje silné stránky, a hledáš, kde je uplatnit? Napiš. Díky tomu, že jsme přímou součástí FEL, můžeme najít vhodný projekt a pozici přímo tobě na míru - třeba v oblasti IoT, data science a mnoha dalších.

Jak k nám?

Zaujala tě nějaká z pozic? Napiš nám email, ve kterém shrneš:

 • Čím tě stáž zaujala a na jakou pozici se hlásíš
 • Odkud ses o stáži dozvěděl
 • Co od stáže očekáváš
 • Jestli a případně jaké máš zkušenosti

Ten pak odešli na emailovou adresu czm@fel.cvut.cz. Pokud máš nějaké další otázky, tak nám neváhej napsat na Facebook nebo na email.

czm@fel.cvut.cz
T2:C2-85

Proč jít k nám na stáž?

Skloubit odbornou praxi se studiem je většinou velmi náročné. Studenti vyžadují velkou flexibilitu jak z pohledu časového vytížení, tak především v rozmanitosti pracovní náplně. Díky tomu, že je naše centrum přímou součástí ČVUT, velmi dobře rozumíme požadavkům a nárokům kladeným na studenty ze strany univerzity. Vzájemnou spolupráci tak dokážeme nastavit k oboustrané spokojenosti, aniž by došlo k narušení studia nebo realizovaných projektů.

Prostředí ČVUT

Jsme součástí Fakulty elektrotechnické na ČVUT a naše pracoviště se nachází přímo v budově FEL v kampusu v Dejvicích.

Časová flexibilita

Studentům poskytujeme maximální možnou volnost v nastavení pracovní doby a místa výkonu práce. Respektujeme změny časové náročnosti studia v průběhu semestru a úspěšné vzdělání stavíme vždy na první místo.

Zkušenosti a osobní rozvoj

Studentům umožňujeme vyzkoušet si širokou paletu projektů a orientovat se především na činnosti, ve kterých se sami cítí nejsilnější.

Perspektiva

Spolupracujeme s IBM a řadou dalších průmyslových partnerů, díky kterým jsme schopni studentům nabídnout zajímavou perspektivu rozvoje i náplň projektů.

Kolektiv studentů

Stážisté CZM jsou téměř výhradně studenti ČVUT a utváří tak přátelský kolektiv, který sdílí mnohem víc než jen práci na projektech.

Finanční ohodnocení

Vážíme si času a energie, které studenti do realizace projektů centra investují, a ohodnocujeme je finanční odměnou ve formě účelového stipendia.

Práce, která tě bude bavit

Fakultní projekty

Spolupodílíme se na rozvoji IT infrastruktury a optimalizaci řízení FEL ČVUT s přesahem do celouniverzitních projektů. Náplň našich projektů nejčastěji zahrnuje analýzy informačních systémů, návrh a vývoj aplikací a mapování a optimalizaci procesů. Studenti se v rámci práce na projektech podílejí na všech jejich částech - od konzultací, přes rešerše a analýzy až po návrh, vývoj a samotné řízení projektů.

Externí projekty

Mimofakultní projekty představují pro většinu stážistů možnou perspektivu jejich osobního rozvoje. Ve spolupráci s rektorátem a našimi externími partnery se zapojují do  rozsáhlých projektů napříč celým ČVUT, v bankovním sektoru, ve státní správě, výzkumných centrech či také v partnerských univerzitách. Na těchto projektech obvykle pracují studenti, kteří již získali základní zkušenosti na interních projektech, a jsou tak připravení na náročné prostředí externích zákazníků.

Zajímají tě konkrétní projekty, do kterých se v rámci stáže v našem centru můžete zapojit? Nahlédněte "pod pokličku" a prolistujte aktuální projekty, na kterých pracujeme.
Aktuální projekty

Reference

Staň se naší součástí

Od vzniku centra v roce 2008 se do stáže zapojilo již více než 90 studentů a mnoho z nich se k nám i po letech vrací sdílet s námi své zkušenosti a zážitky z komerčního světa. A není se čemu divit. Jednou z největších výhod stáže v CZM je bezesporu studentský kolektiv. Můžeme hrdě prohlásit, že v naší open-space kanceláři to žije a nechybí dobrá atmosféra a dobrá kávová kultura (milovníci čaje jsou mezi námi taky).

Jak to u nás vypadá, to zjistíš třeba na našem Instagramu. Nebo se prostě přijď podívat ;-).

Kolektiv
Kolektiv
Kolektiv

Některé služby tohoto webu využívají kvůli zjišťování návštěvnosti soubory cookie. Pokud Vám to vadí, můžete to odmítnout.

Top