Aktuální projekty

Hledat uplatnění našich znalostí a dovedností v praxi je to, co dává našemu působení smysl. Realizace projektů nám umožňuje naplňovat náš cíl a aktivně tak přispívat k rozvoji naší univerzity jako prestižní instituce.

Na této stránce najdete seznam aktuálních projektů CZM. Podívat se můžete i na již realizované projekty.



Moodle FEL

Kontaktní osoba: Ing. Miroslav Balík, Ph.D.
Aktivní vývoj: 2015 – dosud

Moodle FEL je nejstarším jednotným systémem pro podporu výuky na ČVUT, který spojuje studenty s vyučujícími. Ročně jej používají stovky předmětů a tisíce studentů. Poskytuje moderní a stabilní zázemí pro studijní materiály, testy, úkoly a další doprovodné aktivity. Systém aktivně obohacujeme o komponenty, které umožňují integraci s dalšími systémy a uzpůsobení funkcí pro potřeby fakulty.

Na čem letos pracujeme
  • Povýšení systému na poslední verzi, nově i s prvky umělé inteligence a s tím související nová dokumentace a školení.
  • Zdokonalování propojení s evaluačním systémem BRUTE.
  • Komplexnější testování modulů pro zvýšení stability a spolehlivosti funkcí.


HUB FEL

Kontaktní osoba: Ing. Albert Švehla
Aktivní vývoj: 2021 – dosud

Aplikace HUB slouží studentům a zaměstnancům FEL jako jednotný systém, který zastřešuje další doposud vyvinuté systémy. Platforma poskytuje prostředí a sdílenou logiku ostatním fakultním aplikacím. Implementovaný je zde např. systém úkolů, notifikací a emailů. HUB zároveň disponuje sdílenou UI knihovnou, která tak zjednodušuje vývoj nových funkcionalit.

Na čem letos pracujeme
  • Responzivita a mobilní zobrazení
  • Optimalizace přístupů k datovým zdrojům (KOS, Usermap)
  • Poskytnutí rozhraní pro práci se soubory
  • Posílení notifikačního systému


HUB - Hodnocení zaměstnanců

Kontaktní osoba: Ing. Tomáš Farkaš
Aktivní vývoj: 2022 – dosud

Aplikace Hodnocení zaměstnanců slouží k pravidelné roční evaluaci akademických a vědeckých pracovníků na základě děkanem stanovených kritérií. Činnost každého akademického pracovníka s úvazkem alespoň 0.2 FTE, tedy více jak 300 zaměstnanců FEL, je hodnocena jeho bezprostředním nadřízeným. Jednou za pět let aplikace slouží také jako jeden ze zdrojů pro atestace. Hodnocení zaměstnanců je první aplikací, která je součástí jednotného fakultního rozhraní HUB.FEL. Nově implementovaná řešení budou snadno využita ostatními aplikacemi v rámci platformy, díky čemuž bude z dlouhodobého hlediska významně usnadněn vývoj dalších systémů.

Na čem letos pracujeme
  • Aktualizace GQL schématu, optimalizace výkonu
  • Generování reportů ve formátech PDF a XLS
  • Sekce pro administrátory
  • Analýza a implementace požadavků z posledních let


HUB - Hodnocení doktorandů

Kontaktní osoba: Ing. Lukáš Zoubek
Aktivní vývoj: 2022 – dosud

Povinností každého doktoranda FEL je na konci semestr vyplnit své semestrální hodnocení (přehled studijní, vědecké a pedagogické činnosti) a předložit jej svému školiteli, vedoucímu katedry a předsedovi rady programu k posouzení, zda student úspěšně postupuje a má být zapsaný do dalšího semestru studia.

Na čem letos pracujeme
  • Aplikace je v tuto chvíli funkční a používaná, doplňujeme jen drobné funkcionality a přehledy pro jednodušší práci schvalovatelů.


HUB - Semestrální projekty

Kontaktní osoba: Ing. Tomáš Farkaš
Aktivní vývoj: 2023 – dosud

Aplikace slouží k vypisování témat různých projektů/prací, která následně mohou uživatelé procházet, případně se k nim i přihlašovat. Témata jsou kategorizována podle typu studia, studijního oboru, případně katedry. V současné době je aplikace provozována ve 4 verzích, které se od sebe vzájemně odlišují. Obecné principy zůstávají stejné, ale liší se některé funkce a okruhy uživatelů.

Na čem letos pracujeme
  • Doplnění o týmové projekty
  • Doplnění o projekty pro zahraniční studenty
  • Integrace systému pro disertační práce


HUB - Rozvrhy

Kontaktní osoba: Ing. Miroslav Balík Ph.D
Aktivní vývoj: 2024 – dosud

Aplikace Rozvrhy je navržena tak, aby uživatelům poskytovala komplexní pohled na jejich denní a týdenní rozvrh, zahrnující všechny aspekty jejich studentského nebo pracovního života. Hlavní funkcí aplikace je zobrazení rozvrhu, který integruje pravidelné školní nebo pracovní aktivity s volitelnými aktivitami, jako jsou tělocviky organizované ÚTVS, a také osobní eventy, které si uživatel může libovolně přidávat.

Na čem letos pracujeme
  • Variabilní plánovač rozvrhů do příštího semestru
  • Intergrace výjimek v rozvrzích a výuce
  • Přidání jídelníčků menz a bufetů na FEL, FS



Štítky FEL

Kontaktní osoba: Bc. Václav Šír
Aktivní vývoj: 2023 – 2024

Projekt Elektronické štítky je snahou zmodernizovat půdu Elektrotechnické fakulty. Jeho cílem je vytvořit elektronické štítky, navěšené u učeben a studoven, zobrazující aktuální rozvrh v dané místnosti. Jelikož jsou štítky napojené na databázi rozvrhů, tak mají možnost zobrazovat i nově vytvořené akce, např. rezervace místností či změnu výuky v učebně.


Kometa

Kontaktní osoba: Ing. Albert Švehla
Aktivní vývoj: 2018 – dosud

Aplikace sloužící k rozdělování financí pro katedry na základě metodiky pro přerozdělení financí Kometa 2.0. je využívána zejména vedením fakulty a rozvrháři na začátku semestru, ke srovnání zařazení učitelů mezi jednotlivými katedrami. ****

Na čem letos pracujeme
  • Analýza a systémová řešení uživatelských požadavků
  • Postupná integrace se systémy HUB, zejména hodnocení zaměstnanců a semestrální projekty


Akademický portál FelSight

Kontaktní osoba: Ing. Miroslav Balík Ph.D
Aktivní vývoj: 2015 – dosud

Aplikace sloužící pro podporu time managementu a organizace studia primárně studentům ale i vyučujícím. Zároveň aplikace umožňuje vytvořit si s rozvrh pro výuku, vyhledat předměty dle studentových preferencí a zorientovat se ve škole díky přehledu místností.

Na čem letos pracujeme
  • FelSight postupně integrujeme do platformy HUB, která je postavena na modernějších technologiích


DEUSS - Decentralised EU Securities Service

Aktivní vývoj: 2024 – 2025

Vývoj evropské platformy pro emisi a následný prodej dluhopisů malých a středních podniků. V rámci projektu spolupracujeme s akademiky s VUT v Brně a STU v Bratislavě.
Cílem platformy je nabídnout alternativní zdroj financování menším firmám např. pro zvládnutí krizí. Technickým cílem je poté prozkoumat možnosti využití technologie blockchain ve veřejných aplikací.
Projekt je financován projektem Evropské komise a Národním plánem obnovy Ministerstva průmyslu a obchodu.

Více na https://deussblockchain.eu