ADD - analyze, design, develop!

Prázdninový kurz Centra znalostního managementu FEL ČVUT

ADD - analyze, design, develop!

5 dní. Pět fází vývoje projektu. Projděte je všechny a vyzkoušejte, jak skutečně probíhá vývoj aplikace od tvorby zadání až po akceptaci a předání.

Co vás čeká?

  • Během pěti dnů se seznámíte se všemi etapami vývoje IT produktu: na praktickém příkladu si vyzkoušíte analýzu, návrh, implementaci, testování i akceptaci finálního produktu.
  • Zvolíte si cestu, která vás baví – můžete se na týden stát analytikem nebo vývojářem.
  • Naučíte se, jak komunikovat se zadavatelem ze světa byznysu.
  • Navrhnete řešení praktického problému.
  • Pochopíte, jak fungují jednotlivé role v týmu, jaké problémy řeší a jak probíhá jejich spolupráce.
  • Osvojíte si novou technologii.
  • Absolvujete přednášky a workshopy od odborníků z průmyslu.
  • Vzděláváním a prací to nekončí. Najdeme si čas třeba i na bowling a další aktivity.

V týmu má každý svoje místo.

Projekt je vždy týmová spolupráce a každý z členů týmu do něj přináší jiný pohled a schopnosti. Tak tomu bude i na našem kurzu. Vynikejte v tom, co vás baví - vyberte si roli analytika, nebo vývojáře! Program akce bude pro každou z rolí "ušitý na míru".

Analytik

Dáte projektu duši a dohlédnete na jeho realizaci.

Kvalitu IT produktu neurčuje pouze efektivita použitých algoritmů a čistota kódu. Pokud aplikace nesplňuje požadavky zákazníků a nereaguje na potřeby uživatelů, úsilí programátorů může přijít vniveč. Naučte se jako IT analytik komunikovat se zákazníky, navrhovat užitečné funkcionality, dohlížet na vývoj a následně odprezentovat výsledek tak, aby si ho zákazník zamiloval.

Vývojář

Osvojíte si technologii a dodáte funkční řešení.

Vžijte se do role BPM vývojáře a ovládněte žádanou technologii, kterou se ve škole nenaučíte. Přijměte výzvu dodat reálné řešení podle požadavků businessu - během jednoho týdne si projdete úvodním školením, návrhem a implementací, prací v týmu a přípravou hotového produktu k nasazení.

Předpokládá se základní znalost programování.

Harmonogram

Účastníky čeká nabitý program po celých pět dní. Ve dvou tracích zvládneme vyzkoušet si analýzu, návrh, implementaci, testování i akceptaci produktu. Nebude to procházka růžovým sadem, ale právě taková je praxe. Věříme, že výstupy budou stát za to!

Osobnosti

Kromě osobností z řad vyučujících FEL a stážistů CZM, kteří vám budou poskytovat mentoring v průběhu práce na projektu, jsme pozvali také experty z předních technologických firem, aby sdíleli své zkušenosti z praxe. Postupně vám představíme každého z nich - máte se na co těšit!

Ing. Josef Dočkal

Ing. Josef Dočkal

ředitel, Produktový vývoj a digitální transformace, O2 ČR

Náš zákazník, náš pán - toto přísloví platí i při vývoji software. V průběhu kurzu se v roli zákazníka představí Josef Dočkal. V úvodu bude klíčové zjistit jeho požadavky, na závěr ukáže kritický pohled na výstupy řešení a pomůže vytipovat místa ke zlepšení.

Ing. Tomáš Luňák

Ing. Tomáš Luňák

CEO Alphaserver s. r. o.

Naprogramováno = hotovo? O tom, že tato rovnost neplatí, přesvědčí účastníky kurzu ADD specialista přes bezpečnost: Tomáš Luňák. Ten ve vývojářském tracku objasní, co všechno obnáší bezpečné provozování aplikace a na co si dát pozor při nasazení aplikace do produkce.

Ing. Jan Louda, Ph.D.

Ing. Jan Louda, Ph.D.

University Programs Manager, IBM.

Sám si v konzervativním prostředí získal prostor pro inovace a nové přístupy. Jan Louda naučí účastníky kurzu ADD uchopit jejich projekt. Přesvědčí je, že umění není nalézt nejdokonalejší řešení – profesionál hledá kompromis. Každý na kurzu pozná, jak tenká hranice je mezi přesným souladem a absolutním selháním.

Bc. Tomáš Malinkovič

Bc. Tomáš Malinkovič

Executive Officer & Senior Developer, Procesment s.r.o.

Architektura není zdaleka jen obor pro stavební experty. I informační systémy mají svou strukturu a jen ti nejzkušenější rozeznají jemné rozdíly mezi efektivním řešením a krokem zpět. Zástupce CZM Tomáš Malinkovič bude vývojáře kurzu ADD celý týden provázet technologií pro vývoj procesně orientovaných informačních systémů.

Ing. Lukáš Zoubek

Ing. Lukáš Zoubek

Executive Officer & Analyst, Procesment s.r.o.

Co si počít, když zákazník chce, abyste nakreslili trojúhelník pomocí tří rovnoběžek? Jak na takové situace reagovat objasní účastníkům ADDu vedoucí skupiny analytiků CZM Lukáš Zoubek. Bude mentorem v analytickém tracku, naučí účastníky komunikovat se zákazníkem, mapovat byznys procesy a zajistit, že projekt neskončí fiaskem.

Ing. Daniel Gajdoš

Ing. Daniel Gajdoš

IT Architect, IBM ČR

Skutečně to funguje a zaručíte se za to? Účastníci kurzu ADD zjistí, jak těžká je odpověď na takovou otázku. Ve stresu a tlaku na finance lidé často zapomínají, že to, co vytvořili, musejí také vyzkoušet – otestovat. Je důležité, aby takový proces byl do puntíku promyšlený a probíhal organizovaně. Daniel Gajdoš předá účastníkům kurzu ADD znalosti ze všech druhů a úrovní testování software. Tak kde máte BUGY?

Lukáš Uhrin

Lukáš Uhrin

Senior Manager pro rozvoj procesů

A nešlo by to rychleji? Na to odpoví účastníkům kurzu ADD Lukáš Uhrin. Jeho projekty pro optimalizaci procesů nabývají v O2 gigantických rozměrů. Není se čemu divit, celky, na kterých pracuje, jsou často ojedinělé a průkopnické. Místo pro zlepšení procesu existuje téměř vždycky. Háček není však, jak postup zrychlit, ale kontrolovat, že je stále dodržena kvalita výstupu.

Využijte prázdniny naplno

Načerpejte zkušenosti a vědomosti, seznamte se, obohaťte svůj životopis...zkrátka - pojďte na ADD! Počet míst na kurzu je omezen.

Přihlásit se

Chcete být v obraze? Pošlete nám svůj e-mail, anebo sledujte náš Facebook, kde také rádi zodpovíme vaše dotazy!

Některé služby tohoto webu využívají kvůli zjišťování návštěvnosti soubory cookie. Pokud Vám to vadí, můžete to odmítnout.

Top